A meleg nyári napok, sőt a kánikula fokozott kockázatot jelent az érintetteknél. A hipertóniások az amúgy is meglévő kellemetlen tünetek fokozódására számíthatnak. Ilyenkor kitágulnak az erek, súlyosabb esetben leállhat a veseműködés, szívroham vagy szélütés is kialakulhat. Sokan úgy élik mindennapjaikat, hogy betegségüknek egyáltalán nincsenek tudatában, majd a kánikula időszakában egyik percről a másikra bekövetkezik a baj. Amikor megszületik a diagnózis a legtöbben meglepődve veszik tudomásul, hogy magas vérnyomástól szenvednek.
A megelőzésnek és - a már diagnosztizált betegség esetében - a megfelelő kezelésnek rendkívül fontos szerepe van. A magas vérnyomást számos tényező kiválthatja, de a szervezetünkben zajló hormonális folyamatok hatására észrevétlenül támadhat.
A tünetek a szédüléstől, a fejfájáson, az ingerlékenységen és a fülzúgáson át a látászavarig egyaránt megnyilvánulnak. Amennyiben ezek a tünetek huzamosabb ideig is fennállnak, érelmeszesedéshez, szívelégtelenséghez vagy agyvérzéshez is vezetnek.
A gyógyszeres kezelésen kívül érdemes természetes terápiás módszerekkel és hatóanyagokkal is próbálkozni, illetve a kánikula ideje alatt folyamatos kontroll alatt tartani a vérnyomásszintet. Ezért mielőtt az érintettek strandra vagy nyaralásra indulnak, konzultáljanak kezelőorvosukkal, mindig tartsák kéznél az előírt gyógyszereket, kerüljék a fokozott stresszhatást és igyekezzenek minél többet pihenni, lazítani.